System informacji przestrzennej adresowany jest nie tylko do geodetów i projektantów, ale również do wszystkich klientów starostwa zamierzających na przykład ustalić numer działki w celu zamówienia wypisów lub wyrysów z ewidencji gruntów. W części ogólnodostępnej można przeglądać mapę zawierającą między innymi: granice i numery działek, obrysy budynków oraz oznaczenia użytków i klas gruntu. Jako dane podkładowe służą warstwy zdjęć lotniczych i użytkowania terenu.
Dodatkowe funkcje, dostępne po zalogowaniu, zarezerwowane są między innymi dla urzędników oraz geodetów uprawnionych. Ci pierwsi mogą przeglądać pełne dane opisowe ewidencji gruntów i budynków. Geodeci mają zaś możliwość zgłoszenia prac do ośrodka dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej oraz dostęp do bazy osnów. System zgłaszania robót działa w technologii Web-EWID firmy Geomatyka Kraków. Jego wdrożenie wraz z konwersją baz danych opisowych i geometrycznych kosztowało starostwo blisko 135 tys. zł.
Jak podkreślają władze powiatu, oławski SIP jest jeszcze w trakcie budowy, więc nie wszystkie informację są jeszcze w nim dostępne. Cały czas trwają jednak prace nad uruchomieniem kolejnych funkcji. Planowane jest m.in. uzupełnienie mapy o podziemne uzbrojenie terenu.