Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2012-10-01 | Geodezja, Edukacja, Ludzie, Imprezy

Dobrze być inżynierem

Aleksandra Hofman (na fot. z dziekan Aliną Maciejewską) jest jedną z dwustu czterdziestu osób nowo przyjętych na Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej. Inauguracja roku akademickiego 2012/13 tradycyjnie odbyła się w szczelnie wypełnionej Małej Auli.


Ilustracja: Dobrze być inżynierem
Uroczystość otworzyła dziekan Wydziału prof. Alina Maciejewska, witając zaproszonych gości, wśród których znaleźli się między innymi byli dziekani: prof. Witold Prószyński, prof. Krystyna Czarnecka, prof. Piotr Skłodowski, prof. Stanisław Białousz oraz prof. Andrzej Makowski. W imieniu rektora przemawiał prof. Stanisław Wincenciak, prorektor ds. rozwoju. Europoseł Jolanta Hibner, absolwentka Politechniki Warszawskiej, zwięźle zauważyła, że dobrze jest być inżynierem i w Polsce, i na świecie.

Kazimierz Bujakowski, główny geodeta kraju, nawiązując do niedawnego forum nt. kształcenia w zakresie geodezji i kartografii, powiedział, że monitorowanie losów absolwentów pozwoli poprawić wymianę informacji między uczelniami a administracją i przedsiębiorstwami. Prof. Bogdan Ney jako przewodniczący Państwowej Rady Geodezyjnej i Kartograficznej mówił o synergii między kierunkami na warszawskim Wydziale, czyli geodezją i kartografią a gospodarką przestrzenną. Jerzy Gaździcki, przewodniczący Rady Infrastruktury Informacji Przestrzennej, życzył absolwentom, aby nie zamykali się w swoich specjalnościach i byli otwarci na kontakty międzynarodowe.

Na immatrykulację złożyło się ślubowanie przyszłych żaków oraz odebranie indeksów przez 20 z nich. Inauguracja była także okazją do wręczenie nagród rektora. Indywidualnie otrzymali je dr hab. Katarzyna Osińska-Skotak, dr hab. Dariusz Gotlib oraz Tomasz Olszak. Nagrody zespołowe otrzymały zespoły prof. Edwarda Nowaka oraz prof. Aleksandry Bujakiewicz. Talenty organizacyjne rektor docenił u prof. Witolda Prószyńskiego oraz dr. Janusza Walo.

Studenci wręczyli jeszcze Złote Kredy swoim najlepszym nauczycielom, Katarzyna Osińska-Skotak wygłosiła wykład poświęcony teledetekcji w badaniu Ziemi i już rozległo się Gaudeamus. Nowy rok akademicki został rozpoczęty.

Następnie goście udali się na spotkanie okolicznościowe, a studenci do sali 119, gdzie wręczano im indeksy, legitymacje, załatwiano pierwsze formalności. Nowi przyjęci nawiązywali też pierwsze kontakty z samorządem studenckim. Ciekawostką jest to, że jedna ze studentek otrzymała indeks z numerem 250 000.



Zobacz zdjęcia z Fotogalerii

Katarzyna Pakuła-Kwiecińska


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

Życzenia Studenci dla waszego dobra po pierwszym roku powinno was być 50-60 osób, a do końca dotrwać 20-30. Nie będziecie wtedy musieli stać w pośredniaku, jak jak prorokuje absolwent. Pracownikom życzę żeby zajeli się pracą na swojej uczelni i nie firmowali swoimi nazwiskami różnych akademii czy uniwersytetów gdzie dyplom dostaje się za czesne. To wy zepsuliście renomę wydziału, w jakimś też stopniu uczelni i swoim małostkowym podejściem niegodnym pracownika PW pozwoliliście na uruchamianie dziesiątek uczelni geodezyjnych i produkowanie bezrobotnych absolwentów.
    3 
 12 
AAAAAAAAa a po studiach Pani Ola ze zdjecia bedzię stała w kolejce do pośredniaka:)
    1 
 11 
Co to? Jeden chop się ostał? A gdzie reszta? To kobitki takie chętne do łopaty i inwentury sanitarki? czy tylko za biórko?
    3 
 8 
NIE WIECIE JESZCZE jeszcze co czynicie. Super pensja, przyjazni ludzie, praca 7-15 , zawsze mila atmosfera, nie trzeba szukac roboty ona znajduje was, tani sprzet, tanie paliwo, jasne i czytelne prawo, osrodki dokumentacji zawsze pomoga, mile srodowisko, jak pada i jest mroz/ snieg to siedzimy przed tv.
    3 
 13 
indeks 250000 cytat: "życzył absolwentom, aby nie zamykali się w swoich specjalnościach i byli otwarci na kontakty międzynarodowe. " - czyli - zaraz po dyplomie wiejcie jak najdalej!
    1 
 12 



wiadomości

GEOPRYZMAT
RASZYN

Instrumenty optyczne, GPS i skanery. Wyłączny dystrybutor marek Pentax i Kolida

Centrum Serwisowe NaviGate
KRAKÓW

Centrum Serwisowe NaviGate wykonuje serwis odbiorników GNSS, kontrolerów, niwelatorów i tachimetrów marki Trimble, Spectra Geospatial, Nikon, Sokkia, Leica, Topcon, CHC, Geomax oraz dronów i sensorów marki DJI Enterprise. Naszym Klientom zapewniamy...
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-05-21 | WARSZAWA
Geodezja inżynieryjna w procesie realizacji inwestycji budowlanej
Zakład Geodezji Inżynieryjnej i Systemów Pomiarowych Politechniki Warszawskiej zaprasza na...
więcej
2025-05-22 | ŁOCHÓW
Kongres GIS 2025
Głowne zagadnienia kongresu: • najnowsze trendy, innowacyjne rozwiązania, zaawansowane...
więcej
2025-05-22 | JÓZEFOSŁAW
XVII Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna
XVII Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna pt. "Nowe wyzwania geodezji inżynieryjnej w...
więcej
2025-05-22 | WARSZAWA
Konferencja: Czy to już miasta przyszłości?
W programie przewidziano panele referatów oraz warsztaty, skupiające się na aspekcie środowiskowym...
więcej
2025-05-27 | POLAŃCZYK
IX Konferencja Solina 2025
Tematyka Konferencji: 1. Rozwój zrównoważony - możliwości stosowania nowych technologii w...
więcej
2025-05-27 | BRZEŹNO
II Mistrzostwa Polski Geodetów w Golfie ze szkoleniem dotyczącym praktycznych aspektów formatu GML
Wrocławski oddział Stowarzyszenia Geodetów Polskich organizuje w dniach 27–28 maja 2025 r. na...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Geospatial Revolution, odc. 2
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że...
Arystarch z Samos pierwszy wyznaczył rozmiary SłoŃca i Księżyca, a Arystarch z Samotraki był dyrektorem Biblioteki Aleksandryjskiej?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Wojciech Wilkowski (1939-2025)

Wojciech Wilkowski (1939-2025)
Wojciech Wilkowski urodził się 30 stycznia 1939 r. w Umieninie-Żelazkach (obecny powiat płocki). W 1961 r. ukończył studia na Wydziale Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej, uzyskując stopień magistra inżyniera geodety (specjalność...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1830

1830
W Instytucie Politechnicznym w Warszawie utworzono Katedrę Miernictwa, której kierownictwo objął Wincenty Wrześniowiecki.
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama

v2