Wszystkie informacje na temat podróży pociągiem pasażerowie pociągów dalekobieżnych i regionalnych znajdą na stronie: http://rozklad.plk-sa.pl. W zakładce Rozkład jazdy, w nowej sekcji Mój pociąg każdy może sprawdzić, czy jego połączenie jest realizowane zgodnie z planem i śledzić je na mapie. W przypadku zmian podane są przyczyny i czas opóźnienia oraz przewidywana godzina przyjazdu na kolejne stacje. Dostępne są również dodatkowe informacje np. o wprowadzeniu komunikacji zastępczej.
Wszystkie z ponad 4 tysięcy pociągów pasażerskich uruchamianych każdego dnia można zobaczyć na mapie z podziałem na poszczególne województwa. Dane na temat pozycji pociągów pobierane są z ich nadajników GPS oraz z systemu sterowania ruchem zarządcy infrastruktury.
– Pasażer jest w centrum uwagi. Dziś otrzymuje nie tylko rozkład jazdy na plakacie czy w internecie. Ma także podgląd na trasę pociągu w czasie rzeczywistym i szczegóły przejazdu. Korzystając z naszych danych, planowanie podróży jest łatwiejsze, a w sytuacjach niecodziennych bieżące informacje o realnym czasie podróży pozwalają szybciej podejmować decyzje i ograniczyć trudności – mówi Andrzej Pawłowski, wiceprezes PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.