Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2015-07-13 | GNSS, GIS, Mapy, Teledetekcja

Galileo Masters w Polsce z rekordową liczbą zgłoszeń

6 lipca zakończył się etap zgłoszeń do konkursu Galileo Masters 2015. Polska edycja okazała się najpopularniejszą spośród wszystkich dwudziestu czterech edycji na świecie!


Ilustracja: Galileo Masters w Polsce z rekordową liczbą zgłoszeń

European Satellite Navigation Competition (ESNC), nazywany Galileo Masters, uznawany jest za najważniejszy konkurs dla zainteresowanych technologiami satelitarnymi, którzy myślą o karierze w sektorze kosmicznym, założeniu startupu lub dywersyfikacji dotychczasowych działań. Do realizacji mogły być zgłaszane pomysły na aplikacje, urządzenia bądź technologie wykorzystujące nawigację satelitarną.

W 2014 roku do polskiej edycji przesłano 22 wnioski, co ulokowało ją na czwartym miejscu pod względem liczby aplikacji. Niekwestionowanym liderem była wtedy Wielka Brytania, która zgromadziła 69 pomysłów.

Tegoroczne wydłużenie czasu przyjmowania projektów przyniosło oczekiwany rezultat w postaci 494 poprawnie wypełnionych wniosków konkursowych, co stanowi najlepszy wynik konkursu Galileo Masters w historii! Z Polski napłynęły aż 64 zgłoszenia, co jest ogromnym sukcesem i ważnym dowodem na to, że w polskich studentach, pracownikach naukowych i przedsiębiorcach tkwi duży potencjał w dziedzinie wykorzystania nawigacji satelitarnej.

Według organizatorów polskiego Galileo Masters, firmy Blue Dot Solutions, dotychczasowe uśpienie tego potencjału wynikało z braku odpowiedniego dostępu do mechanizmów ewaluacji pomysłów oraz świadomości istnienia możliwości technicznych, organizacyjnych oraz finansowych. W tym roku sytuacja uległa zmianie.

Przykładem ważnej inicjatywy wspierającej polskich przedsiębiorców w rozwoju własnych rozwiązań z obszaru technologii nawigacji satelitarnej jest projekt POSITION. Finansowany z programu Horyzont 2020 Komisji Europejskiej, projekt prowadzony jest przez fundusz Black Pearls VC. Obecnie wybierani beneficjenci projektu uzyskają zaawansowane wsparcie przy pozyskiwaniu finansowania oraz rozwiązywaniu problemów technicznych i organizacyjnych.

Gala Finałowa polskiej edycji, podczas której ogłoszeni zostaną zwycięzcy całego konkursu, odbędzie się jesienią. Wcześniej eksperci z Polski zapoznają się ze zgłoszeniami i wybiorą finalistów krajowej edycji. Na finalistów czekają nagrody finansowe (w tym 20 tys. euro), staże w firmach z sektora kosmicznego, wirtualne biura, przestrzenie coworkingowe, a także mentoring przygotowujący do pozyskania inwestycji.

Do uzyskania dużej dynamiki działania polskiej edycji konkursu w dużej mierze przysłużyli się patroni honorowi – Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego oraz kilkunastu patronów medialnych. Duża liczba zgłoszeń to efekt widocznej kampanii promocyjnej, na którą złożyło się przede wszystkim ponad 30 spotkań informacyjnych we wszystkich województwach, 3 webinary oraz liczne artykuły w internecie. Działania te nie byłyby możliwe do zrealizowania, gdyby nie wsparcie partnerów konkursu. Nagrody oraz wsparcie w organizacji wielu etapów inicjatywy zapewniają partnerzy: Agencja Rozwoju Przemysłu, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Creotech Instruments, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Polska Agencja Kosmiczna, Astri Polska, GMV Innovating Solutions, ITTI, Hertz Systems oraz sponsorzy nagród: Business Link, NaviGate i PCPD.

Patronat medialny nad konkursem sprawuje redakcja miesięcznika GEODETA oraz portalu Geoforum.pl.

Źródło: PARP


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.



wiadomości

GEOPRYZMAT
RASZYN

Instrumenty optyczne, GPS i skanery. Wyłączny dystrybutor marek Pentax i Kolida

GEOPRYZMAT
RASZYN

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny instrumentów firmy Pentax, Kolida i innych.
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-05-07 | KRAKÓW
Space Connect Meetup Kraków 2025. Technologie kosmiczne w służbie innowacji
Space Connect Meetup to cykliczne wydarzenie łączące sektor kosmiczny z pozostałymi branżami. W...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
2025-05-14 | JANÓW LUBELSKI
VIII Konferencja Naukowo-Techniczna pn. "Kierunki rozwoju i innowacje w geodezji i kartografii"
Tematyka konferencji: • nowoczesne techniki i technologie pomiarowe, • wykorzystanie...
więcej
2025-05-14 | DĘBLIN
NC2025 - Rola nawigacji w transporcie lotniczym, morskim i lądowym
Celem konferencji będzie wymiana doświadczeń, prezentacja wyników badań własnych oraz najnowszych...
więcej
2025-05-19 | POZNAŃ
Człowiek w przestrzeni: działalność, efekty i perspektywy
Konferencja ma na celu rozpowszechnienie i popularyzację studenckich osiągnięć z zakresu geografii...
więcej
2025-05-21 | WARSZAWA
Geodezja inżynieryjna w procesie realizacji inwestycji budowlanej
Zakład Geodezji Inżynieryjnej i Systemów Pomiarowych Politechniki Warszawskiej zaprasza na...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Wyprawa BARI 1976
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że...
w 1931 r. w Polsce było 618,1 tys. budynków mieszkalnych, z czego tylko 97,5 tys. miało podłączenie do wodociągów?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Carl Friedrich Zeiss (1816-1888)

Carl Friedrich  Zeiss  (1816-1888)
Urodził się w Weimarze (Turyngia) 11 września 1816 roku. Po ukończeniu sześciu klas gimnazjum praktykował (1834-38) u dr. Friedricha Krönera, mechanika na Uniwersytecie w Jenie i dostawcy precyzyjnych przyrządów na dwór Fryderyka Augusta I...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1944
2 Korpus Polski przeniesiono z Palestyny o Włoch. Wchodząca w jego skład kompania topograficzna rozpoczęła w kwietniu pomiary rejonu Monte Cassino.
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama

v2