Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2017-08-11 | GNSS, Mapy

Śledź pociąg Kolei Mazowieckich w aplikacji

Na początku sierpnia Koleje Mazowieckie uruchomiły system śledzenia pociągów i informacji pasażerskiej na dwóch liniach kolejowych: nr 27 (Nasielsk – Sierpc) oraz nr 33 (Sierpc – Płock – Kutno). Wystarczy na urządzenie mobilne ściągnąć aplikację tropKM, aby sprawdzić czy pociąg, na który czekamy, przyjedzie zgodnie z planem. Ten pilotażowy system związany jest z realizacją europejskiego projektu RUMOBIL, którego jednym z partnerów jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.


Ilustracja: Śledź pociąg Kolei Mazowieckich w aplikacji

– Stawiamy na innowacyjne rozwiązania, także te technologiczne i organizacyjne. Dziś większość z nas praktycznie nie rozstaje się z telefonem czy tabletem, a możliwość sprawdzenia przez aplikację tropKM, gdzie aktualnie znajduje się nasz pociąg, to duże udogodnienie. Bogata oferta, komfortowy tabor, wysoka jakość usług – to wszystko sprawia, że Koleje Mazowieckie to dziś najprężniej działająca regionalna spółka kolejowa w kraju. Systematycznie wspieramy jej rozwój, co roku przeznaczając na ten cel blisko ćwierć miliarda złotych – mówi marszałek Adam Struzik.

Aplikacja dostępna jest na urządzenia z systemem Android oraz iOS. Po jej zainstalowaniu pasażer otrzymuje dostęp do systemu śledzenia pociągów poruszających się po linii kolejowej nr 27 (Nasielsk – Sierpc) oraz nr 33 (Sierpc – Płock – Kutno), a także do wyszukiwarki połączeń wszystkich pociągów KM.

– To nowoczesne i bardzo wygodne rozwiązanie dla naszych pasażerów. Za pomocą kilku kliknięć mogą sprawdzić, gdzie aktualnie znajduje się ich pociąg. System został uruchomiony pilotażowo i przez dwa kolejne miesiące będziemy zbierać opinie i uwagi jego użytkowników. Chcemy rozwijać system informacji pasażerskiej, a ten projekt będzie, mam nadzieję, przykładem dobrej praktyki, którą będziemy kontynuować, rozszerzając o kolejne linie obsługiwane przez pociągi Kolei Mazowieckich – mówi Robert Stępień, prezes zarządu Kolei Mazowieckich.

Zasady działania systemu RUMOBIL są proste. System jest oparty na urządzeniach GPS, a pasażerowie otrzymują dostęp do aplikacji na urządzenia mobilne oraz dostęp do strony www z urządzeń stacjonarnych. RUMOBIL pozwala na ustalenie aktualnej lokalizacji pociągu. Podróżni mają dostęp do interaktywnej mapy, gdzie mogą zobaczyć aktualną pozycję pociągu wraz z informacją o jego numerze, relacji oraz aktualnej prędkości z jaką się porusza (pozycja jest aktualizowana automatycznie co 15 sekund). System pozwala także na określenie wielkości opóźnienia pociągu (jeżeli występuje), opis taboru i utrudnień na linii. Dodatkowo pasażer ma możliwość sprawdzenia aktualnego rozkładu jazdy pociągów.

Więcej informacji

Źródło: Koleje Mazowieckie


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

Koniec prywatności Teraz to mnie już żona namierzy, koniec prywatności... :)
  
 2 
Cena Witam gdzie mogę ubiegać się o zniżkę 1% na pociągi dla byłych geodetów? ? ???
    1 
 2 



wiadomości

GEOPRYZMAT
RASZYN

Instrumenty optyczne, GPS i skanery. Wyłączny dystrybutor marek Pentax i Kolida

GEOPRYZMAT
RASZYN

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny instrumentów firmy Pentax, Kolida i innych.
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-05-07 | KRAKÓW
Space Connect Meetup Kraków 2025. Technologie kosmiczne w służbie innowacji
Space Connect Meetup to cykliczne wydarzenie łączące sektor kosmiczny z pozostałymi branżami. W...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
2025-05-14 | JANÓW LUBELSKI
VIII Konferencja Naukowo-Techniczna pn. "Kierunki rozwoju i innowacje w geodezji i kartografii"
Tematyka konferencji: • nowoczesne techniki i technologie pomiarowe, • wykorzystanie...
więcej
2025-05-14 | DĘBLIN
NC2025 - Rola nawigacji w transporcie lotniczym, morskim i lądowym
Celem konferencji będzie wymiana doświadczeń, prezentacja wyników badań własnych oraz najnowszych...
więcej
2025-05-19 | POZNAŃ
Człowiek w przestrzeni: działalność, efekty i perspektywy
Konferencja ma na celu rozpowszechnienie i popularyzację studenckich osiągnięć z zakresu geografii...
więcej
2025-05-21 | WARSZAWA
Geodezja inżynieryjna w procesie realizacji inwestycji budowlanej
Zakład Geodezji Inżynieryjnej i Systemów Pomiarowych Politechniki Warszawskiej zaprasza na...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
XXVII Kongres Międzynarodowej Federacji Geodetów (FIG Congress 2022)
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że
matematyka operuje przestrzeniami nieskończeniewielowymiarowymi?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Franciszek Walicki (1874-1964)

Franciszek  Walicki  (1874-1964)
Urodził się 17 września 1874 r. w miejscowości Biesiady koło Mińska w rodzinie ziemiańskiej jako syn Jana i Heleny z domu Chrzczonowicz. Szkołę realną skończył w Wilnie, naukę kontynuował w szkole geometrów i taksatorów w Petersburgu. W 1895 r...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1779
W Moskwie powstała Konstantynowska Szkoła Miernicza, kształcąca topografów i geodetów. W 1819 r. przekształcono ją w Konstantynowską Szkołę Pomiarową, a w 1825 r. w Konstantynowski Instytut Pomiarowy. Po kolejnych zmianach w 1930 r. wydzielono z...
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama

v2