Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2023-01-13 | artykuł sponsorowany | Firma

Sposoby, aby mała kuchnia wyglądała na większą

Mała kuchnia to problem wielu osób. Na szczęście istnieją pewne sposoby, które pomagają optycznie powiększyć pomieszczenie. Od czego najlepiej zacząć? Podpowiadamy!


Ilustracja: Sposoby, aby mała kuchnia wyglądała na większą

Jakie kolory do kuchni?

Aby kuchnia wyglądała na większą, przede wszystkim trzeba postawić na jasne kolory. Dotyczy to zarówno mebli, płytek, ścian, jak i podłogi. Modne w ostatnich sezonach ciemne barwy dużo lepiej sprawdzają się w większych pomieszczeniach. Fani kolorów nie powinni się jednak martwić, ponieważ mała kuchnia nie musi być cała w bieli. Można sięgnąć zarówno po neutralne kolory, jak jasne szarości czy beże, ale także i po pastele. Dobrym pomysłem może być jasny róż, błękit czy mięta. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że istotny jest nie tylko kolor, ale i wykończenie mebli czy płytek. Tam, gdzie się da, lepiej zainwestować w błyszczącą powierzchnię, która ładnie odbija światło i, w przeciwieństwie do matu, powiększa przestrzeń.

Odpowiednia zabudowa

Planując szafki kuchenne, najlepiej wziąć pod uwagę rozbudowę pionową. To aranżacja kuchni, która zakłada jak najwyższe szafki, nawet sięgające sufitu. Dzięki temu w pomieszczeniu pozostaną wolne ściany, które będą sprawiały, że kuchnia jest większa. Urządzając kuchnię, warto wykorzystać także lustra. Kojarzą się one głównie z salonami czy sypialniami, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować je także i w kuchni. To doskonały sposób na optyczne powiększenie przestrzeni.

Odpowiednie światło i dodatki

W przypadku światła panuje prosta zasada, czyli im więcej, tym lepiej. Nie należy ograniczać się wyłącznie do jednej lampy sufitowej. Warto postawić także na oświetlenie w szafkach. W przypadku, gdy w kuchni jest duże okno, warto zrezygnować z ciemnych żaluzji czy rolet. Dzięki temu w dzień do kuchni trafiać będzie także światło naturalne, które sprawia, że pomieszczenie wydaje się nieco większe. Dobrym pomysłem jest także ograniczenie dodatków do minimum. To samo dotyczy sprzętu i ozdób znajdujących się na blatach. Najlepszym pomysłem jest schowanie tego typu rzeczy do szafek i pozostawienie pustych blatów. Przestrzeń, w której znajduje się dużo przedmiotów, zawsze będzie wydawała się mniejsza.

Ważny jest także sprzęt

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że efekt większej kuchni uzyskać można także za pomocą odpowiedniego sprzętu. Lodówko-zamrażalka doskonale sprawdzi się w zabudowie pod meblami. W miarę możliwości, warto zrezygnować także z kuchenki wolnostojącej. Dużo lepiej sprawdzi się płyta grzejna i piekarnik.

Jaka płyta indukcyjna do kuchni?

Ciekawym produktem, który pomaga w optycznym powiększeniu kuchni, jest płyta indukcyjna bridge slim-fit 60 cm Płyta posiada przydatną funkcję Bridge 600, która umożliwia połączenie dwóch pól grzejnych w jedną dużą powierzchnię do gotowania. Pozwala to na korzystanie z naprawdę dużych naczyń np. płyt grillowych typu plancha. Całkowitą nowością na rynku są również płyty indukcyjne ComboHob, czyli w pełni z integrowane z okapem. Dzięki temu nie ma już konieczności instalowania okapu tuż nad płytą, co pomaga w dowolnym zaprojektowaniu kuchni.


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   


wiadomości

NaviGate Sp. z o.o.
Kraków

NaviGate – Oddział Warszawa ul. Gościnna 7, 05-082 Blizne Łaszczyńskiego k. Warszawy, tel. 22 270-15-54 ODBIORNIKI GNSS RTK, TACHIMETRY ELEKTRONICZNE I ZROBOTYZOWANE, BEZZAŁOGOWE STATKI POWIETRZNE (DRONY), SENSORY Sklep Serwis...

Centrum Serwisowe NaviGate
KRAKÓW

Centrum Serwisowe NaviGate wykonuje serwis odbiorników GNSS, kontrolerów, niwelatorów i tachimetrów marki Trimble, Spectra Geospatial, Nikon, Sokkia, Leica, Topcon, CHC, Geomax oraz dronów i sensorów marki DJI Enterprise. Naszym Klientom zapewniamy...
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-05-19 | POZNAŃ
Człowiek w przestrzeni: działalność, efekty i perspektywy
Konferencja ma na celu rozpowszechnienie i popularyzację studenckich osiągnięć z zakresu geografii...
więcej
2025-05-21 | WARSZAWA
Geodezja inżynieryjna w procesie realizacji inwestycji budowlanej
Zakład Geodezji Inżynieryjnej i Systemów Pomiarowych Politechniki Warszawskiej zaprasza na...
więcej
2025-05-22 | ŁOCHÓW
Kongres GIS 2025
Głowne zagadnienia kongresu: • najnowsze trendy, innowacyjne rozwiązania, zaawansowane...
więcej
2025-05-22 | JÓZEFOSŁAW
XVII Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna
XVII Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna pt. "Nowe wyzwania geodezji inżynieryjnej w...
więcej
2025-05-22 | WARSZAWA
Konferencja: Czy to już miasta przyszłości?
W programie przewidziano panele referatów oraz warsztaty, skupiające się na aspekcie środowiskowym...
więcej
2025-05-27 | POLAŃCZYK
IX Konferencja Solina 2025
Tematyka Konferencji: 1. Rozwój zrównoważony - możliwości stosowania nowych technologii w...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
KNG Dahlta w Tatrach
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że...
stosowany w XII wieku łokieć krakowski miał 59,5 cm długości?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Kasper Weigel (1880-1941)

Kasper  Weigel  (1880-1941)
Urodził się w 1880 roku we Lwowie. W 1898 roku ukończył tamtejsze gimnazjum i rozpoczął studia na Wydziale Inżynierii Lądowej i Wodnej Politechniki Lwowskiej. Po uzyskaniu dyplomu inżyniera (1903 r.) rozpoczął pracę w kolejnictwie (budowa tuneli na...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1973
W firmie Xerox (USA) skonstruowano pierwszą drukarkę laserową.
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama

v2