Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2023-02-10 | artykuł sponsorowany | Firma

Praktyczne i ekologiczne ogrzewanie do biura - kominki z płaszczem wodnym

W miejscu pracy (w tym również w biurze geodety) każdego dnia spędzamy sporo czasu. Powinny w nim zatem panować odpowiednie warunki, również pod względem utrzymania właściwej temperatury. Do tego celu wykorzystuje się rozmaite rozwiązania grzewcze. W ostatnim czasie coraz większą popularnością w ogrzewaniu wnętrz biurowych cieszą się kominki z płaszczem wodnym.


Ilustracja: Praktyczne i ekologiczne ogrzewanie do biura - kominki z płaszczem wodnym

Kiedy warto zdecydować się na takie rozwiązanie i jak najlepiej je wykorzystać, by zapewnić komfort i bezpieczeństwo dla wszystkich użytkowników danej przestrzeni? O tym napiszemy poniżej.

Przepisy BHP a temperatura w miejscu pracy

Kwestię warunków termicznych w miejscach pracy reguluje Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. W akcie prawnym można znaleźć precyzyjne wytyczne odnośnie konkretnych warunków, jakie mają panować w przestrzeniach do wykonywania obowiązków służbowych.

Na stanowiskach do pracy biurowej i w miejscach, gdzie realizuje się lekką pracę fizyczną, przepisy nakazują zapewnić temperaturę nie niższą niż 18 stopni Celsjusza. W naszym klimacie oznacza to konieczność zamontowania rozmaitych urządzeń termicznych, dopasowanych do wielkości, kształtu pomieszczenia.

Dlaczego to tak ważne? Komfort cieplny to nie tylko kwestia dostosowania się do obowiązującego prawa, ale też aspekt społeczny i biznesowy. Utrzymywanie się przez dłuższy czas zbyt niskiej temperatury w biurze wpływa niekorzystnie na samopoczucie pracowników, obniża ich odporność, co przekłada się na większą zachorowalność i częstsze absencje w pracy. A to oczywiście przynosi znaczący spadek efektywności firmy i utrudnienia w jej codziennym funkcjonowaniu.

Urządzenia grzewcze do biura - różne sposoby na ciepło

Jakie ogrzewanie najlepiej wykorzystać w biurze? Rozwiązań bywa wiele. Do najpopularniejszych zaliczają się oczywiście centralne kotły połączone z systemem grzejników w każdym z użytkowanych pomieszczeń. Inną opcją są rozwiązania podłogowe (wodne, elektryczne lub wykładziny grzewcze). W niektórych biurach, oprócz wymienionych powyżej rozwiązań, niejednokrotnie stosuje się też produkty mobilne, które da się bez trudu ustawić w dowolnie wybranym miejscu.

Poza standardowymi produktami grzewczymi, od lat stosowanymi w biurowych wnętrzach, można również zastosować dodatkową opcję, czyli kominek z płaszczem wodnym, który oferuje choćby sklep z kominkami: TrendKominki.pl.

Kominek z płaszczem wodnym - dlaczego warto go wykorzystać?

Dlaczego kominek z płaszczem wodnym to dobra opcja do ogrzewania przestrzeni biurowych? Dzięki wykorzystaniu takiego urządzenia można skutecznie rozprowadzić ciepło do innych pomieszczeń. Niekiedy z pomocą kominka da się nawet podgrzewać wodę użytkową w części socjalnej. Kominek podłącza się do instalacji wodnej grzewczej, by wspierał działanie standardowego systemu poprzez dostarczanie ciepłej wody do kaloryferów we wszystkich pomieszczeniach. A to pozwala też obniżyć wysokość rachunków i zwiększyć efektywność ogrzewania.

Kominek z płaszczem wodnym to zatem idealne rozwiązanie, by wspomóc klasyczne ogrzewanie w sezonie zimowym. Sprawdza się także perfekcyjnie w okresie przejściowym, gdy uruchamianie centralnego systemu bywa nieopłacalne.

Co więcej umieszczenie kominka w najbardziej reprezentacyjnej części biura buduje profesjonalny, elegancki i przytulny klimat, sprzyjający przyjmowaniu gości lub prowadzeniu rozmów biznesowych z ważnymi kontrahentami bądź klientami.

Kominki w biurach to połączenie tego, co najlepsze w funkcjonalnych systemach grzewczych z ciekawymi walorami estetycznymi, wpisującymi się w całościową aranżację konkretnego biura.

Nowoczesne i praktyczne ogrzewanie nie tylko do biura

Optymalne urządzenia grzewcze do biura powinny być zarazem praktyczne, ekonomiczne i przyjazne dla oka, by stworzyć profesjonalną i wygodną przestrzeń do realizacji zadań służbowych. Warto sprawdzić wszystkie dostępne opcje, by znaleźć tę najlepszą. W wielu przypadkach może się okazać, że nastrojowy kominek stanie się bardzo praktyczną opcją, która przyniesie wiele korzyści dla firmy, jej właściciela i wszystkich pracowników.


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   


wiadomości

GEOPRYZMAT
RASZYN

Instrumenty optyczne, GPS i skanery. Wyłączny dystrybutor marek Pentax i Kolida

Centrum Serwisowe NaviGate
KRAKÓW

Centrum Serwisowe NaviGate wykonuje serwis odbiorników GNSS, kontrolerów, niwelatorów i tachimetrów marki Trimble, Spectra Geospatial, Nikon, Sokkia, Leica, Topcon, CHC, Geomax oraz dronów i sensorów marki DJI Enterprise. Naszym Klientom zapewniamy...
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-05-27 | POLAŃCZYK
IX Konferencja Solina 2025
Tematyka Konferencji: 1. Rozwój zrównoważony - możliwości stosowania nowych technologii w...
więcej
2025-05-27 | BRZEŹNO
II Mistrzostwa Polski Geodetów w Golfie ze szkoleniem dotyczącym praktycznych aspektów formatu GML
Wrocławski oddział Stowarzyszenia Geodetów Polskich organizuje w dniach 27–28 maja 2025 r. na...
więcej
2025-05-27 | ON-LINE
Standardy BIM i GIS w projektach CPK
W programie: • Standardy BIM i GIS w CPK – jak przygotować się na nadchodzące projekty;...
więcej
2025-05-28 | KIELCE
Konferencja: Inteligentna, zrównoważona i cyfrowa ulica
W programie przewidziano: • debatę otwierającą z udziałem prezydentów miast; •...
więcej
2025-05-29 | LEGNICA
XXIX Międzynarodowe Polsko-Czesko-Słowackie Dni Geodezji
W Legnicy w dniach 29-31 maja 2025 roku odbędą się XXIX Międzynarodowe Polsko-Czesko-Słowackie Dni...
więcej
2025-06-10 | ON-LINE
Zagadnienia gleboznawczej klasyfikacji gruntów
Szkolenie dedykowane jest dla: - Administracji geodezyjnej wszystkich szczebli. - Wykonawców prac...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że...
w XVIII w. istniała w Polsce poczta królewska łącząca główne ośrodki kraju i poczty partykularne należące do miast, powiatów i województw?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Tytus Liwiusz Burattini (Boratyni) (1617-1681)
Polski szlachcic włoskiego pochodzenia, inżynier, konstruktor, dworzanin królewski, kartograf. Człowiek o barwnym życiorysie, pomysłami swoimi wyprzedzający o kilka wieków ówczesną epokę. Przyszedł na świat 8 marca 1617 r. w...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1946
Informatyk zatrudniony w U.S. Coast and Geodetic Survey - Charles A. Whitten (1909-94) po raz pierwszy zastosował maszyny liczące (IBM) do obliczeń geodezyjnych (wyrównanie sieci triangulacyjnej metodą najmniejszych kwadratów).
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama

v2