Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2023-11-22 | Teledetekcja, Sprzęt, Imprezy

Dronowe rewelacje podczas konferencji i wystawy IDE Świat Pomiarów w Targach Kielce

Już jutro w Centrum Kongresowym Targów Kielce rozpocznie się wydarzenia (23–24 listopada), podczas którego specjaliści będą rozmawiać o najnowszych technologiach dronowych, sztucznej inteligencji i systemach pomiarowych. Zaprezentują drony do oceny stanu powietrza i upraw, do pozyskiwania danych, a nawet do inspekcji budowlanej! Swoją premierę będzie miał najnowszy skaner laserowy do drona DJI Zenmuse L2.


Ilustracja: Dronowe rewelacje podczas konferencji i wystawy IDE Świat Pomiarów w Targach Kielce

Niezwykła precyzja bezzałogowych statków powietrznych i możliwość gromadzenia szczegółowych danych to główne zalety wykorzystania nowoczesnych rozwiązań dronowych. Znajdują one zastosowanie już niemal w każdej branży: w geodezji, lotnictwie, rolnictwie, leśnictwie, w branży budowlanej, a także we wszystkich sektorach zajmujących się wykonywaniem specjalistycznych pomiarów. To właśnie przedstawiciele tych środowisk spotkają się podczas drugiej edycji konferencji i wystawy IDE – Świat Pomiarów w dniach 23–24 listopada w Centrum Kongresowym Targów Kielce. To kompleksowe spotkanie poświęcone bezzałogowym statkom powietrznym i ich zastosowaniu w świecie pomiarów.

• Specjalistyczne wykłady z udziałem ekspertów

Na program konferencji IDE – Świat Pomiarów składają się cztery sesje poświęcone takim obszarom, jak: administracja i nauka, budownictwo i infrastruktura, energetyka oraz rolnictwo i leśnictwo. Zaproszeni prelegenci ocenią m.in. potencjał dostaw dronami w Polsce i na świecie oraz potencjał danych pozyskiwanych z wykorzystaniem BSP w procesie inwestycyjno-budowlanym.
W trakcie wystąpień zaprezentowane zostaną najnowsze rozwiązania: system antydronowy Argus 2.0 zintegrowany z systemami ochrony polskiej infrastruktury krytycznej, adaptacyjne oprogramowanie skanujące do szybkiego zbierania danych i generowania modeli 3D w ultrawysokiej rozdzielczości na dronie Skydio X2E oraz system wielowymiarowej diagnozy zanieczyszczeń powietrza z wykorzystaniem roju dronów – MapAIR.

Uczestnicy prelekcji poznają przykłady wykorzystania dronów rolniczych ABZ Innovation nad polskimi polami, a także dowiedzą się, jak wygląda wsparcie dronów oraz AI w całym procesie inwestycyjnym w sektorze budownictwa i infrastruktury.
Konferencja będzie okazją do zrozumienia zaawansowanych pomiarów archeologicznych, geodezyjnych i budowlanych z wykorzystaniem bezzałogowych statków powietrznych. Tematem wystąpień jest również fotogrametria cyfrowa jako narzędzie wspomagające tworzenie cyfrowego bliźniaka oraz zdalne zarządzanie misją z wykorzystaniem automatycznego systemu pomiarowego AutoInvent.

• Najnowsze rozwiązania dronowe w Kielcach

Dopełnieniem konferencji w Centrum Kongresowym Targów Kielce będzie wystawa najnowszych technologii i technicznych właściwości dronów, a także prezentacja działań dronów na żywo. Wśród firm, które już zadeklarowały swoją obecność są: aeroMind – spółka specjalizująca się w dystrybucji, integracji oraz serwisowaniu dronów do profesjonalnych zastosowań, TPI – wiodący dostawca sprzętu pomiarowego na rynku dla budownictwa, geodezji, przemysłu, rolnictwa oraz innych branż, a także Navigate– firma, która od kilkunastu lat dostarcza na rynek polski innowacyjne rozwiązania pomiarowe i zaawansowane bezzałogowe statki powietrzne dla przemysłu. Najnowsze projekty w zakresie bezzałogowych statków powietrznych zaprezentuje JSW Nowe Projekty.
Jeśli warunki pogodowe będą korzystne, w trakcie konferencji IDE Świat Pomiarów przedstawiciele JSW Nowe Projekty wykonają i przeprowadzą zdalnie misję, sterując z Kielc dronem znajdującym się pod Warszawą.

• Premiera najnowszego skanera laserowego do drona

W trakcie IDE Świat Pomiarów firma NaviGate zaprezentuje skaner laserowy do drona DJI Zenmuse L2. To innowacyjne i kompletne rozwiązanie, które łączy ze sobą specjalny moduł, kamerę mapującą oraz precyzyjny system. Ma niespotykaną dokładność i wydajność, co jest niezbędne do pozyskiwania danych 3D. Urządzenie w czasie jednego lotu jest w stanie pokryć obszar nawet 2,5 km kw. Jest niezwykle skuteczny w każdego rodzaju misjach, nawet na terenach o bardzo gęstej roślinności. Sprawdzi się w wielu branżach, takich jak energetyka, architektura, inżynieria budowlana i leśnictwo.

Bilety na konferencję i wystawę IDE Świat Pomiarów można kupić w wariancie jednodniowym lub dwudniowym na stronie www.targikielce.pl/sklep/ide

Patronat medialny nad wydarzeniem objęła redakcja portalu Geoforum.pl.

Organizatorzy


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.



wiadomości

GEOPRYZMAT
RASZYN

Instrumenty optyczne, GPS i skanery. Wyłączny dystrybutor marek Pentax i Kolida

Centrum Serwisowe NaviGate
KRAKÓW

Centrum Serwisowe NaviGate wykonuje serwis odbiorników GNSS, kontrolerów, niwelatorów i tachimetrów marki Trimble, Spectra Geospatial, Nikon, Sokkia, Leica, Topcon, CHC, Geomax oraz dronów i sensorów marki DJI Enterprise. Naszym Klientom zapewniamy...
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-05-27 | POLAŃCZYK
IX Konferencja Solina 2025
Tematyka Konferencji: 1. Rozwój zrównoważony - możliwości stosowania nowych technologii w...
więcej
2025-05-27 | BRZEŹNO
II Mistrzostwa Polski Geodetów w Golfie ze szkoleniem dotyczącym praktycznych aspektów formatu GML
Wrocławski oddział Stowarzyszenia Geodetów Polskich organizuje w dniach 27–28 maja 2025 r. na...
więcej
2025-05-27 | ON-LINE
Standardy BIM i GIS w projektach CPK
W programie: • Standardy BIM i GIS w CPK – jak przygotować się na nadchodzące projekty;...
więcej
2025-05-28 | KIELCE
Konferencja: Inteligentna, zrównoważona i cyfrowa ulica
W programie przewidziano: • debatę otwierającą z udziałem prezydentów miast; •...
więcej
2025-05-29 | LEGNICA
XXIX Międzynarodowe Polsko-Czesko-Słowackie Dni Geodezji
W Legnicy w dniach 29-31 maja 2025 roku odbędą się XXIX Międzynarodowe Polsko-Czesko-Słowackie Dni...
więcej
2025-06-10 | ON-LINE
Zagadnienia gleboznawczej klasyfikacji gruntów
Szkolenie dedykowane jest dla: - Administracji geodezyjnej wszystkich szczebli. - Wykonawców prac...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Modelowanie Dębu Bartek
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że...
prof. Józef Wędzony z AGH był jednym z inicjatorów „Konkursu wiedzy geodezyjnej i kartograficznej”?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Marian Frelek (1901-1985)
Marian Frelek urodził się 12 października 1901 roku w Parysewie w powiecie garwolińskim. Maturę uzyskał w warszawskim Gimnazjum R. Kowalskiego w 1922 roku, po czym rozpoczął studia na Wydziale Mierniczym Politechniki Warszawskiej, które ukończył w...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1602

1602
Włoski astronom i uczony Galileusz, Galileo Galilei (1564-1642), mierzy wielkość przyśpieszenia ziemskiego.
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama

v2