Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2024-11-14 | GNSS, Teledetekcja, Imprezy

Space.Connect 2024. Transfer kosmicznych technologii zaczyna się w Warszawie

Konferencja Space.Connect 2024, która odbędzie się 28 listopada br. w Warszawie, to okazja, aby zanurzyć się w świecie technologii kosmicznych, które zmieniają nasze życie. Wydarzenie przyciągnie specjalistów, inwestorów, pasjonatów i innowatorów gotowych na nowy wymiar współpracy.


Ilustracja: Space.Connect 2024. Transfer kosmicznych technologii zaczyna się w Warszawie <br />
Fot. Naratrip Boonroung przez Canva.com
Fot. Naratrip Boonroung przez Canva.com

• Space.Connect 2024 – przyszłość, która zaczyna się już teraz

Idea stojąca za konferencjami Space.Connect jest jasna – połączyć nowoczesne technologie kosmiczne z szerokim spektrum innych branż. Organizowane przez Europejską Agencję Kosmiczną (ESA) we współpracy z ESA Broker Poland wydarzenia te mają na celu wspieranie rozwoju sektora kosmicznego oraz jego wykorzystania w przemyśle i gospodarce. Space.Connect jest miejscem spotkania dla osób, które dostrzegają potencjał w technologiach rodem z kosmosu i pragną wdrożyć je na Ziemi.

• Dla kogo jest Space.Connect?

Wydarzenie skierowane jest do przedstawicieli firm, startupów, inwestorów i naukowców pracujących zarówno w sektorze kosmicznym, jak i tych, którzy nigdy z tym sektorem nie mieli styczności. To doskonałe miejsce dla osób, które chcą odkrywać możliwości wdrożeń nowych technologii i nawiązać kontakty w ramach rozwijającego się sektora kosmicznego.

• Kiedy i gdzie?

Space.Connect 2024 odbędzie się 28 listopada br. w Brain Embassy, Adgar Park West, przy Alejach Jerozolimskich 181 w Warszawie. Wydarzenie potrwa cały dzień – od porannej rejestracji i powitania gości do zamknięcia sesji networkingowej późnym popołudniem. To doskonały moment, by poznać osoby, które kreują innowacje nie tylko w Polsce, ale i na arenie międzynarodowej.

• Kto stoi za organizacją?

Za organizację konferencji odpowiada konsorcjum ESA Broker Poland, które tworzą ABGi Poland, Krakowski Park Technologiczny oraz Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego. Dzięki ich działaniom możliwe jest rozwijanie projektów przy wsparciu Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA), co czyni wydarzenie jednym z najważniejszych w kalendarzu sektora kosmicznego w Polsce.

• O czym będą wystąpienia i panele?

Program konferencji został zaplanowany w sposób umożliwiający poznanie wielu aspektów współczesnych innowacji kosmicznych. Wystąpienia obejmą między innymi:
• Przegląd działań Polskiej Agencji Kosmicznej (partnera strategicznego wydarzenia), która przedstawi wsparcie dla sektora kosmicznego w Polsce i inicjatywy wspierające innowacje w tej branży.
• Rozmowy na temat finansowania i inwestycji w sektor kosmiczny – uczestnicy dowiedzą się, jakie opcje są dostępne w ramach unijnych i krajowych programów wsparcia, a także jakie fundusze są zainteresowane projektami z tego obszaru.
• Prezentacje firm kosmicznych i startupów, które dzielą się sukcesami w transferze technologii do sektora cywilnego. To wyjątkowa okazja, by poznać polskie firmy rozwijające innowacje, które mogą zmieniać branże poza sektorem kosmicznym.
• Panel o potencjale druku 3D i 4D w przemyśle kosmicznym, w którym zaprezentowane zostaną nowe rozwiązania wspierające produkcję w ekstremalnych warunkach kosmosu.
Całość zwieńczy otwarta sesja matchmakingowa, która pozwoli na nawiązanie bezpośrednich kontaktów z przedstawicielami firm i instytucji związanych z sektorem kosmicznym. Sesja ta umożliwi uczestnikom wymianę pomysłów i znalezienie potencjalnych partnerów do przyszłych projektów.

• Inspirujący goście i prelegenci

Podczas konferencji wystąpią wybitni eksperci, w tym przedstawiciele ESA, Polskiej Agencji Kosmicznej oraz liderzy firm i instytucji zaangażowanych w rozwój sektora kosmicznego w Polsce. Wśród mówców znajdą się zarówno osoby reprezentujące wiodące polskie firmy zajmujące się innowacjami, jak i specjaliści od transferu technologii.

• Dlaczego warto być na Space.Connect 2024?

To wydarzenie to prawdziwa gratka dla każdego, kto interesuje się technologią przyszłości i jej realnym wpływem na gospodarkę. Space.Connect 2024 to jedyna w swoim rodzaju okazja, aby:
• Poznać najnowsze osiągnięcia sektora kosmicznego i możliwości adaptacji tych technologii w innych sektorach przemysłu.
• Nawiązać wartościowe kontakty biznesowe i znaleźć potencjalnych partnerów do realizacji innowacyjnych projektów.
• Zainspirować się historiami sukcesu firm, które wdrażają innowacje kosmiczne na rynku cywilnym.
• Dowiedzieć się, jak sektor kosmiczny jest wspierany przez fundusze i jakie możliwości finansowania stoją przed firmami zainteresowanymi współpracą z ESA.

Rejestracja i strona wydarzenia

Źródło: ESA Broker Poland


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.



zobacz też:

Przemysł kosmiczny i gospodarka non-space. Czas na innowacyjne transfery technologiczne

W grudniu w Warszawie odbyła się konferencja Space.Connect...


wiadomości

NaviGate Sp. z o.o.
Kraków

NaviGate – Oddział Warszawa ul. Gościnna 7, 05-082 Blizne Łaszczyńskiego k. Warszawy, tel. 22 270-15-54 ODBIORNIKI GNSS RTK, TACHIMETRY ELEKTRONICZNE I ZROBOTYZOWANE, BEZZAŁOGOWE STATKI POWIETRZNE (DRONY), SENSORY Sklep Serwis...

Centrum Serwisowe NaviGate
KRAKÓW

Centrum Serwisowe NaviGate wykonuje serwis odbiorników GNSS, kontrolerów, niwelatorów i tachimetrów marki Trimble, Spectra Geospatial, Nikon, Sokkia, Leica, Topcon, CHC, Geomax oraz dronów i sensorów marki DJI Enterprise. Naszym Klientom zapewniamy...
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-05-27 | POLAŃCZYK
IX Konferencja Solina 2025
Tematyka Konferencji: 1. Rozwój zrównoważony - możliwości stosowania nowych technologii w...
więcej
2025-05-27 | BRZEŹNO
II Mistrzostwa Polski Geodetów w Golfie ze szkoleniem dotyczącym praktycznych aspektów formatu GML
Wrocławski oddział Stowarzyszenia Geodetów Polskich organizuje w dniach 27–28 maja 2025 r. na...
więcej
2025-05-27 | ON-LINE
Standardy BIM i GIS w projektach CPK
W programie: • Standardy BIM i GIS w CPK – jak przygotować się na nadchodzące projekty;...
więcej
2025-05-28 | KIELCE
Konferencja: Inteligentna, zrównoważona i cyfrowa ulica
W programie przewidziano: • debatę otwierającą z udziałem prezydentów miast; •...
więcej
2025-05-29 | LEGNICA
XXIX Międzynarodowe Polsko-Czesko-Słowackie Dni Geodezji
W Legnicy w dniach 29-31 maja 2025 roku odbędą się XXIX Międzynarodowe Polsko-Czesko-Słowackie Dni...
więcej
2025-06-10 | ON-LINE
Zagadnienia gleboznawczej klasyfikacji gruntów
Szkolenie dedykowane jest dla: - Administracji geodezyjnej wszystkich szczebli. - Wykonawców prac...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Geospatial Revolution, odc. 2
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że...
W latach 1939-45 wydrukowano w Wlk. Brytanii ok. 342 mln map na użytek wojenny?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Eugeniusz Sobczyński (1947-2025)

Eugeniusz Sobczyński (1947-2025)
Eugeniusz Sobczyński urodził się 26 października 1947 r. w Sianowie koło Koszalina. W latach 1962–1965 uczęszczał do Państwowego Liceum Ogólnokształcącego w Celestynowie, w którym zdał maturę. W latach 1965–1968 był podchorążym w...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1659

1659
Józef Naronowicz-Naroński (1610-78), inżynier wojskowy i kartograf, ukończył "Xięgi Nauk Mathematycznych" - trzytomowe dzieło, w którym opisał m.in. pomiary triangulacyjne, technikę prowadzenia pomiarów miast i terenów...
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama

v2