Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2025-01-10 | Geodezja, Edukacja

Oto najciekawsze projekty GEOnaukowe

Już są! Z dumą ogłaszamy wyniki pierwszej edycji organizowanego przez Geoforum.pl konkursu dla kół naukowych na najciekawsze projekty GEOnaukowe. Zwycięskie koła otrzymają nagrody pieniężne o łącznej sumie 10 tys. zł.


Ilustracja: Oto najciekawsze projekty GEOnaukowe

Podejmując się organizacji konkursu, postawiliśmy sobie za cel promocję działalności kół naukowych i upowszechnianie wyników ich badań, a także popularyzację wiedzy z zakresu szeroko rozumianej geodezji. W ramach pierwszej edycji przyjmowaliśmy prace związane z zagadnieniami z zakresu geodezji i kartografii, geoinformatyki lub gospodarki przestrzennej, przedstawiające w sposób przystępny projekty realizowane w ramach działalności uczelnianych kół.

W regulaminowym czasie wpłynęło do nas 15 prac – siedem posterów, sześć artykułów i dwa filmy – z dziesięciu uczelni z całej Polski. Najwięcej zgłoszeń – trzy – otrzymaliśmy od kół naukowych z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, a po dwa – z Politechniki Morskiej w Szczecinie, Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie oraz Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.
Poziom prac był wysoki, a poruszana tematyka – zróżnicowana. Skanowanie laserowe, analizy GIS-owe, nowe rozwiązania sprzętowe i informatyczne, batymetria, badanie przestrzeni miejskiej – zgłoszone w konkursie prace dowodzą szerokiego zakresu badań podejmowanych przez koła naukowe.

Jury konkursowe – biorąc pod uwagę pomysł, wartość naukową, zrozumiałość i jasność przekazu oraz estetykę zgłoszeń – zdecydowało się nagrodzić sześć prac:

I miejsce (nagroda finansowa w wysokości 3 tys. zł) – „Wdrożenie koncepcji zielonego miasta 3-30-300: studium przypadku Warszawy”, autor: Bartłomiej Paweł Wyrzykowski z Koła Naukowego Studentów „GeoPixel” (Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie); opiekun projektu: dr hab. inż. Albina Mościcka, prof. WAT.

II miejsce (nagroda finansowa w wysokości 2 tys. zł) – „Nowoczesne narzędzia inwentaryzacji obiektów hydrotechnicznych z wykorzystaniem TLS i BSP”, autorzy: Katarzyna Szarek, Mateusz Zagórowski, Magdalena Żurawska, Hubert Małyszek, Maciej Wdowiarz, Aleksandra Kisza, Piotr Kowalski, Wiktor Krzyżanowski, Kacper Liput, Weronika Czarnecka oraz Maria Krawczyk z Koła Naukowego Geodetów (Uniwersytet Rolniczy w Krakowie); opiekun projektu: dr inż. Przemysław Klapa, prof. URK.

III miejsce (nagroda finansowa w wysokości 1,5 tys. zł) – „Wykorzystanie technik fotogrametrycznych w tworzeniu wirtualnego spaceru 3D na przykładzie Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie”, autorzy: Barbara Murgrabia, Martyna Cholaś oraz Kacper Klimczyk z Geodezyjnego Koła Naukowego „Hevelius” (Politechnika Gdańska); opiekun projektu: dr inż. Karolina Makowska-Jarosik.

III miejsce (nagroda finansowa w wysokości 1,5 tys. zł) – „Implementacja modelu Centrum Szkoleniowego Offshore MUSTC do wirtualnej rzeczywistości”, autorzy: Weronika Płuciennik, Bartłomiej Suwary, Julia Luleczka oraz Oliwia Sierocińska z Koła Naukowego Studentów Geodezji i Kartografii „Metiri” (Politechnika Morska z Szczecina); opiekunowie projektu: mgr inż. Małgorzata Łącka, dr hab. inż. Witold Kazimierski, mgr inż. Ilona Garczyńska-Cyprysiak.

wyróżnienie (nagroda finansowa w wysokości 1 tys. zł) – „Integracja wielosensorowych danych TLS i GPR dla trójwymiarowej rekonstrukcji form polodowcowych z wykorzystaniem AI”, autorzy: Julia Leszczyńska, Maria Błońska oraz mgr inż. Magdalena Idzikowska z Koła Naukowego Geodetów „Scitus” (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie); opiekun projektu: mgr inż. Magdalena Idzikowska.

wyróżnienie (nagroda finansowa w wysokości 1 tys. zł) – „Analiza zmian powierzchni jezior na podstawie zobrazowań satelitarnych na przykładzie Jeziora Wilczyńskiego”, autor: Alicja Antosiak z Koła Naukowego Studentów „GeoPixel” (Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie); opiekun projektu: mgr inż. Dorota Latos.

Gratulujemy wszystkim laureatom! Nagrody pieniężne – ufundowane przez spółkę Geo-System, właściciela portalu Geoforum.pl – trafią do kół naukowych, w których zrealizowane zostały zwycięskie projekty.

Z WSZYSTKIMI ZGŁOSZONYMI PRACAMI MOŻNA ZAPOZNAĆ SIĘ TUTAJ

Redakcja Geoforum.pl


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.



wiadomości

Laser-3D Jacek Krawiec
Kraków

SKANERY LASEROWE i OPROGRAMOWANIE

Centrum Serwisowe NaviGate
KRAKÓW

Centrum Serwisowe NaviGate wykonuje serwis odbiorników GNSS, kontrolerów, niwelatorów i tachimetrów marki Trimble, Spectra Geospatial, Nikon, Sokkia, Leica, Topcon, CHC, Geomax oraz dronów i sensorów marki DJI Enterprise. Naszym Klientom zapewniamy...
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-05-19 | POZNAŃ
Człowiek w przestrzeni: działalność, efekty i perspektywy
Konferencja ma na celu rozpowszechnienie i popularyzację studenckich osiągnięć z zakresu geografii...
więcej
2025-05-21 | WARSZAWA
Geodezja inżynieryjna w procesie realizacji inwestycji budowlanej
Zakład Geodezji Inżynieryjnej i Systemów Pomiarowych Politechniki Warszawskiej zaprasza na...
więcej
2025-05-22 | ŁOCHÓW
Kongres GIS 2025
Głowne zagadnienia kongresu: • najnowsze trendy, innowacyjne rozwiązania, zaawansowane...
więcej
2025-05-22 | JÓZEFOSŁAW
XVII Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna
XVII Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna pt. "Nowe wyzwania geodezji inżynieryjnej w...
więcej
2025-05-22 | WARSZAWA
Konferencja: Czy to już miasta przyszłości?
W programie przewidziano panele referatów oraz warsztaty, skupiające się na aspekcie środowiskowym...
więcej
2025-05-27 | POLAŃCZYK
IX Konferencja Solina 2025
Tematyka Konferencji: 1. Rozwój zrównoważony - możliwości stosowania nowych technologii w...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Jak korzystać z danych przestrzennych PIG?
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że...
Polska rozciąga się w kierunku północ-południe na 649 km, a w kierunku wschód-zachód na 689 km?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Jerzy Zarzycki (1925-2012)

Jerzy Zarzycki (1925-2012)
Jerzy Zarzycki był synem geodety, który przed wojną prowadził biuro mierniczego przysięgłego w Łodzi. W grudniu 1939 roku rodzina Zarzyckich została wysiedlona przez Niemców do Krakowa, gdzie pomagał jej prof. Michał Odlanicki-Poczobutt. W czasie...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1945
Ukazało się zarządzenie o powszechnej rejestracji sił mierniczych i personelu pomocniczego. Powołano Państwową Komisję Egzaminacyjną do egzaminowania kandydatów na mierniczych przysięgłych.
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama

v2