Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2025-02-24 | Geodezja, Instytucje, Kataster

NIK odpowiada na wniosek dot. elektronicznego zawiadomienia z EGiB do eKW

Dr hab. inż. Waldemar Izdebski właśnie otrzymał z Najwyższej Izby Kontroli odpowiedź na swój wniosek o „przeprowadzenie kontroli sprawdzającej w związku z zaniechaniem wdrożenia kluczowej funkcjonalności w systemie ZSIN związanej z wysyłaniem elektronicznych zawiadomień z EGiB do EKW”.


Ilustracja: NIK odpowiada na wniosek dot. elektronicznego zawiadomienia z EGiB do eKW <br />
Schemat systemu ZSIN z zaniechanym elementem komunikacji zaznaczonym na czerwono
Schemat systemu ZSIN z zaniechanym elementem komunikacji zaznaczonym na czerwono

Jak podkreślił Waldemar Izdebski w swoim wniosku, powyższa funkcjonalność została przygotowana już w 2015 r. i wydatkowano na nią 737 705 zł – tak wynika z treści pism Ministerstwa Sprawiedliwości.
„W okresie 7.06.2018 r. – 13.05.2022 r., kiedy pełniłem funkcję GGK, udało się wdrożyć produkcyjnie większość elementów komunikacyjnych ZSIN i w 2022 r. rozpocząć wdrażanie ostatniego elementu jakim było właśnie wysyłaniem elektronicznych zawiadomień z EGiB do EKW” – czytamy dalej we wniosku.
Później natomiast nastąpił zastój.

Wobec braku postępu w sprawie od blisko 3 lat Waldemar Izdebski uznał za konieczną kontrolę NIK. „Funkcjonalność ta jest bardzo potrzebna i od lat oczekiwana przez organy prowadzące EGiB, a dodatkowo jej wdrożenie może wygenerować oszczędności dla Skarbu Państwa na poziomie ok. 8 mln zł rocznie” – podkreślił.

W odpowiedzi z 17 lutego NIK przekazała m.in., że przeanalizowała nadesłaną korespondencję i zapewniła, że „każdy sygnał, który wskazuje potencjalne nieprawidłowości w funkcjonowaniu państwa jest dla NIK istotny i może zostać wykorzystany w przyszłej działalności kontrolnej”.

Z pełną treścią dokumentów – wniosku i odpowiedzi – można zapoznać się w serwisie X:

Redakcja Geoforum.pl


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

Mobilne skanowanie na Motławie
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama

v2