Przypomnijmy, że konkurs „Minigranty im. Anny Pasek” skierowany jest do ambitnych zespołów studentów na poziomie studiów pierwszego i drugiego stopnia, którzy w ramach swoich badań i projektów aktywnie wykorzystują narzędzia oraz techniki geoinformacji, mając jednocześnie zamiar rozwijać edukację w tym obszarze.
Uzyskany minigrant można przeznaczyć nie tylko na pokrycie kosztów pracy nad nagrodzonym projektem, ale również na zakup niezbędnych danych i aparatury czy opłaty za korzystanie z zewnętrznych serwisów internetowych.
W skład nagrodzonego zespołu z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie wchodzą: Natalia Rębisz, Maciej Mann oraz Weronika Deć. Laureaci są studentami III kierunku leśnictwo na Wydziale Leśnym. Swoją pasję do lasu rozwijają dzięki działalności w funkcjonującym na wydziale Kole Naukowym Leśników – w sekcjach Geomatyki oraz Edukacji Leśnej.
Opiekunem naukowym zespołu jest dr inż. Paweł Hawryło.
Studenci URK wpadli na pomysł łączący GIS i wiedzę leśną. W ramach nagrodzonego projektu „Krakowska dżungla – interaktywna ścieżka edukacyjna szlakiem drzew, które żyją w mieście” zostanie opracowana lekcja przyrody/biologii dla uczniów i nauczycieli krakowskich szkół ponadpodstawowych z tematem przewodnim poznania rodzimych drzew Polski oraz wybranych gatunków inwazyjnych wraz z ich strategiami życiowymi.
Drugi z tegorocznych nagrodzonych zespołów – z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie – tworzą: Izabela Mika, Zofia Młynarska oraz Wojciech Kajdas. Są oni studentami kierunku inżynierskiego gospodarka przestrzenna, pozostając pod opieką merytoryczną dwóch katedr – Gospodarki Przestrzennej oraz Geografii Społeczno-Ekonomicznej, a także członkami Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej.
Opiekunem naukowym zespołu jest dr Karol Majewski.
Tematyka nagrodzonej pracy skupia się na zagadnieniu urbanizacji i związanych z nią procesów. Projekt „Urbanizacja i jej konsekwencje środowiskowe” ma na celu wskazanie, w jaki sposób można monitorować zmiany zachodzące w środowisku miejskim z wykorzystaniem oprogramowania Esri.
Więcej o nagodzonych można przeczytać TUTAJ.