Wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak nadał Instytutowi Innowacji i Społeczeństwa Informacyjnego w Warszawie status centrum badawczo-rozwojowego.
Zdaniem wicepremiera Pawlaka „przyznanie IIiSI statusu centrum badawczo-rozwojowego było możliwe dzięki znowelizowaniu ustawy o wspieraniu działalności innowacyjnej. Obniżony został próg wymagań dla przedsiębiorców ubiegających się o taki status. Obecnie przedsiębiorcy muszą spełnić warunek co najmniej 20-proc. udziału sprzedaży własnych usług badawczo-rozwojowych w przychodach ze sprzedaży towarów, produktów i operacji finansowych za poprzedni rok obrotowy. Wymogi te stanowią dobre, wyważone rozwiązanie. W czasie obowiązywania 50-proc. progu nie powstało ani jedno nowe centrum badawczo-rozwojowe. Nowe przepisy ułatwią działalność firmom, które prowadzą badania naukowe i równocześnie są aktywne na rynku. Stworzyliśmy formułę, dzięki której Polska stanie się dla firm z sektora B+R swego rodzaju specjalną strefą ekonomiczną” - podsumował wicepremier Pawlak.
Instytut Innowacji i Społeczeństwa Informacyjnego realizje obecnie cztery projekty innowacyjne. Dwa z nich dotyczą obszaru ochrony zdrowia, trzeci wiąże się z wykorzystaniem technologii wykrywania nieprawidłowości w systemach telekomunikacyjnych. Natomiast czwarty to projekt tzw. wirtualnego konsultanta usług publicznych, który ma usprawnić komunikację obywatela z urzędem. W 2008 r. do Ministerstwa Gospodarki wpłynęło 11 wniosków o nadanie statusu centrum
badawczo-rozwojowego.