Prace pomiarowe zostały przeprowadzone skanerem 3D Topcon GLS-1500 przez Artura Malczewskiego, inżyniera wsparcia technicznego z firmy TPI z Warszawy. Całość prac koordynował dr Mieczysław Kunz z Instytutu Geografii UMK w Toruniu. Pomiar laserowy wykonano z rozdzielczością 10x10 mm ze wszystkich stron budynku z pięć stanowisk pomiarowych. Pozyskane dane w postaci chmury punktów zostaną kameralnie przetworzone programem ImageMaster, a otrzymany model 3D udostępniony zostanie wszystkim zainteresowanym.
Przeprowadzone prace inwentaryzacyjne związane są z realizowanym przez studentów (warto dodać – pasjonatów) toruńskiej geografii projektem „Interaktywna mapa Bydgoskiego Przedmieścia”, którego celem jest m.in. gromadzenie i udostępnianie materiałów historycznych i dokumentacyjnych związanych z tą wyjątkową, pełną odwołań do przeszłości, choć trochę zaniedbaną prawobrzeżną dzielnicą Torunia. Opracowane wyniki prac inwentaryzacyjnych otrzymane na podstawie wykonanego naziemnego skaningu wraz z końcową wizualizacją na podstawie rzeczywistych tekstur przedstawione zostaną podczas tegorocznego Dnia GIS w Toruniu (17 listopada).
Na fot. widok od strony frontowej na obiekt badań wraz ze wstępnym modelem 3D uzyskanym bezpośrednio w wyniku skanowania naziemnego